Сторінка вихователя

Джемесюк Наталія Степанівна

Молодший спеціаліст,

Педагогічний стаж - 26 років.






Інтигроване заняття з розвитку мови для дітей старшого дошкільного віку

Мета: продовжувати формувати в дітей уявлення про добро та зло на основі оповідань В.Сухомлинського; закріпити практичні навички висаджування та догляду за кімнатних рослинами; розвивати логічне мислення та зв'язне мовлення; формувати навички гарної поведінки в групі; виховувати доброзичливе ставлення одне до одного, до дорослих та об'єктів природи.

Попередня робота: читання оповідання В.Сухомлинського «Тільки живий красивий»,бесіда про кімнатні рослини та способи їх розмноження.

Обладнання: квітуча кімнатна рослина бальзамін, гілочки бальзаміну з корінцями для висаджування, музика в запису «Пори року» П.Чайковського, інвентар для висаджування кімнатних рослин, таблиця будова рослини та послідовність посадки рослин.

Хід заняття

Привітання: Читання вірша «Доброго ранку!» автор Надія Красоткіна

Вихователь

Доброго ранку вам, люди!

Доброго, світлого дня!

Сонечко хай вас розбудить

В посмішці і у піснях!

Хай заспіває вам пташка

Радісно за ворітьми.

В серці розквітне ромашка

Навіть посеред зими.

Днина хай радісна буде,

Гарна удача всіх жде.

Доброго ранку вам, люди!

Не загубіться ніде!

Вихователь: Якими словами починається вірш?

- Які слова привітання ви знаєте?

- А чи можна прожити без ввічливих слів?

- Щоб було як би їх не стало? ( очікувані відповіді дітей) Діти погляньте у мене є скляний келих.

- Що в ньому? ( в келиху паперові метелики) .

- Які метелики?

- Як ви вважаєте метеликам добре в келиху?

- Пригадайте як називається оповідання про метелика, яке ми з вами нещодавно читали?

- Хто його написав?

- Давайте зараз разом пригадаємо його зміст. А допоможе нам в цьому коректурна таблиця яку ми з вами склали. ( діти переказують зміст за допомогою коректурної таблиці до оповідання В.Сухомлинського «Тільки живий красивий » ).

Оповідання В.Сухомлинського «Тільки живий красивий »

Величезний красивий метелик сів на червону квітку канни. Махаон. Сів і ворушить крильми.

До Махаона підкрався хлопчик і спіймав його. Тріпочеться метелик, а вирватися не може. Хлопчик приколов його великою шпилькою до аркуша паперу. Крильця метелика й зів'яли.

- Чого ти перестав тріпотіти крильми, Махаоне? - питає хлопчик.

Махаон мовчить. Хлопчик поклав аркуш із мертвим метеликом на підвіконня.

За кілька днів дивиться - крильця посохли й розсипалися, по черевцю повзають мурашки.

- Ні, він тільки живий красивий, - сказав засмучений хлопчик. - Коли крильця його тріпочуть на квітці канни, а не на папері.

Питання до дітей: Як на вашу думку вчинив хлопчик ? Чому він засмутився?

Вихователь пропонує кожному взяти в долоньки паперового метелика .

( Діти виконують рухи за змістом тексту фізхвилинки)

Фізхвилинка

Я метелика впіймав ,

весело затанцював .

А він крильцями тріпоче.

Бо на волю дуже хоче.

Я йому: « Лети !» - шепнув

і долоньки розгорнув.

Вихователь звертає увагу дітей на появу квіток на кімнатній рослині бальзамін в куточку природи. Підкреслює, що квітки на рослині з'явились тому, що за бальзаміном доглядали чергові по куточку природи дарували йому теплі і добрі слова.

Пропонує дітям розглянути гілочки бальзаміну, які стоять в воді. Що на них з'явилось? Давайте пригадаємо будову рослини? (розгляд таблиці будова рослини) Що потрібно рослині для росту?

Вихователь разом з дітьми вирішують висадити живці бальзаміну в горщики та прикрасити горщики паперовими метеликами. ( розгляд таблиці послідовність посадки рослини).

(Звучить музика в запису «Пори року» П.Чайковського діти саджають живці бальзамину )

Підсумок заняття:

Вихователь:

Діти запам'ятайте слова В. Сухомлинського; «До краси можна торкатись тільки очима та серцем». Любіть все навколо себе людей, тварин, рослини. Милуйтесь та творіть добро!

Добрі вчинки - це так просто, діти !

Їх робити кожен може з вас.

А від цього будуть всі радіти.

То ж пора їх здійснювати! Час!

Чи сподобалось вам заняття? Що було важко ( легко)? Яку добру справу ви сьогодні зробили? Чи сподобалось вам робити добро? Хто кому сьогодні допоміг?

Що ж, діти ми з вами пере­коналися, що добро і дружба можуть творити дива та добре тому жити, хто вміє добро poбити.

вулиця Миру,8, село Житники,Жашківська ОТГ, Уманський район, Черкаська область, 19240
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати